Unia Solec Kuj. - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:0)

15.09.2007 Zawisza: Gajewski – Krawczyński, Tomczak, Delekta, Cuper – Maziarz, Loliga (80' M. Kozłowski) – A. Kozłowski (78' Modry), Chachuła (60' Brzeziński), Cielasiński – Szal (57' Barlik)
Bramki: Barlik 61’ (k), A. Kozłowski 65’, Delekta 68’
Zawisza zwyciężył w wyjazdowym meczu Unię Solec Kujawski 3:0 zdobywając 3 gole w przeciągu 8 minut. Mariusz Barlik zdobył pierwszą bramkę z karnego w 61 minucie, kolejne gole zdobyli Arkadiusz Kozłowski i Bartłomiej Delekta. Abraham Loliga nie wykorzystał rzutu karngo przy stanie 0:3. Po tym zwycięstwie Zawisza przesunie się na 3 miejsce w tabeli. Spotkanie na żywo oglądało ponad 500 kibiców Niebiesko-Czarnych.

Od początku spotkania Zawisza zdobył optyczną przewagę, nie potrafiąc jednocześnie udokumentować jej golem. Dore okazje w tym okresie gry zmarnowali Loliga, Maziarz i Arkadiusz Kozłowski. Gospodarze w tym okresie oddali jeden celny strzał. Około 30 minuty gra się wyrównała, kibice stwierdzili nawet, że "z boiska wiało nudą". Po przerwie, po zapewne konkretnej rozmowie z trenerem, piłkarze Zawiszy ruszyli zdecydowanie do ataku. Tym razem okazje mieli Delekta i Chachuła. Po jednej z akcji piłkarz gospodarzy ubiega napastnika Zawiszy jednak pomaga sobie ręką i sędzie karze go drugą żółtą kartką, w konsekwencji czerwoną, oraz dyktuje rzut karny. Szczęśliwym wykonawcą Barlik i liczna grupa kibiców z Bydgoszczy ma powody do radości. Nie minęły 4 minuty kiedy to Arkadiusz Kozłowski podwyższa na 2:0 strzałem z bliskiej odległości. Po kolejnych paru minutach jest już 3:0. Bramkę zdobył Delekta, po dośrodkowaniu A. Kozłowskiego. Zawiszanie poszli za ciosem, dobrą okazję zmarnował Cielasiński. Po jednej z akcji kolejna ręka w polu karnym piłkarza Unii i kolejna jedenastka. Tym razem nieszczęśliwym wykonawcą Abraham Loliga, który strzelił w poprzeczkę. W 80 minucie ważny fakt, na boisko wszedł po kontuzji Marcin Kozłowski. I już po chwili idealnie wyłożył piłkę Mariuszowi Modremu, ten jednak strzelił w bramkarza. Mecz kończy się wynikiem 3:0 dla Zawiszy, co niezmiernie cieszy ponad półtysięczną grupę kibiców Zawiszy obecną na meczu.

KIBICE: Na mecz do Solca kibice Zawiszy wybierali się na kilka sposobów - samochodami, PKS-em oraz pociągami. Łącznie na trybunach stadionu Unii zameldowało się nas ponad 500 osób. Przed rozpoczęciem spotkania podczas nerwowego wchodzenia na stadion dochodzi do spięcia z ochroną, jednak po chwili wszystko się uspokaja. Na płocie wywieszamy kilka naszych flag oraz skrojone flagi Unii Wąbrzeźno (fc elany). Nasi pilkarze wygrywaja ten mecz 0-3 a my w dobrych nastrojach wracamy do miasta Bydgoszczy.